farby plotov m Ponúkame viac ako 200 druhov odtieňov lesklých, matných a štruktúrovaných farieb.

Naše výrobky lakujeme podľa RAL vzorkovníka. Je to vzorkovník farieb ktorý má farby očíslované štvorčíselným kódom (napr. 8016, 7040, 9006), tento očíslovaný RAL vzorkovník je univerzálny pre všetkých výrobcov práškových farieb.

Ako sme už načrtli lakujeme výlučne práškovými polyesterovými farbami značky Tiger (www.tiger-coatings.com), je to Rakúsky výrobca práškových farieb, ktorý má širokú škálu produktov avšak my používame prášok pod označením „fasádny polyester" čo je spomedzi tejto škály najkvalitnejšia farba do exteriéru.

Rovnako ako kvalita práškovej farby je pre nás dôležitá kvalita predúpravy výrobkov pred lakovaním. Deje sa to na automatickej linke dlhej asi 120metrov kde naše výrobky prechádzajú rôznymi komorami predúpravy z ktorej najdôležitejšia je komora kde sa nanáša pod tlakom vrstva titánu. Tento titán zabezpečí priľnavosť farby k hliníkovému materiálu, výsledkom je že farba na povrchu drží a neodlupuje sa. Konečná fáza lakovacej linky je vypaľovanie v peci na 180 stupňov.

Vráťme sa ale k ponúkaným farbám. V RAL vzorkovníku je v ponuke od firmy TIGER viac ako 200 druhov farieb rôznych povrchových štruktúr, to znamená že skoro všetky farby dokážeme ponúknuť v lesklom, matnom a štruktúrovanom prevedení.

Tu si môžete stiahnuť kompletný RAL vzorkovník farieb:

docRAL vzorkovník farieb

Lesklá farba - v leskom prevedení je možné nalakovať viac ako 200 odtieňov, sú dobré na údržbu avšak napr. na čiernej lesklej farbe sú veľmi vidieť každé menšie nerovnosti, prach a každý malý škrábanček, preto odporúčame čiernu farbu matnú, prípadne štruktúrovanú.

Matná farba - na fotke vidíte RAL 7016 Antracitová matná, je to najžiadanejšia matná farba. Samozrejme v ponuke máme aj iné odtiene matnej farby.

Štruktúrované farby - Povrch sa podobá na pieskovú štruktúru, je to novinka ktorá je už na prvý pohľad výnimočná a dodáva materiálu masívny kovový vzhľad.

Metalické farby - spomedzi 200 druhov farieb v RAL vzorkovníku sú 2 metalické. Sú to RAL 9007 a 9006 a sú najžiadanejšie zo všetkých farieb.

Antikové farby a Patiny - Antikovými farbami lakujeme najčastejšie kované typy oplotení, pri Patinovaných farbách je základom čierna matná farba na ktorú sa ručne nanáša medená, strieborná alebo aj zlatá patina.